Bella Hadid flet për fustanin e kuq që bëri xhiron e rrjetit vite më parë

Mediale Vip

Bella Hadid flet për fustanin e kuq që bëri xhiron e rrjetit vite më parë

Më: 14 gusht 2021 Në ora: 14:59
Bella Hdid

Bella Hdid njihet si ikona e fustaneve të kuq në Festivalin e Kanës, por njëri prej tyre që ka veshur disa vite më parë e ka bërë të ndihet keq. Në një intervistë për “Vogue”, 24-vjeçarja është kthyer pas një vite dhe ka rikujtuar paraqiten e saj në festivalin e Kanës në vitin 2016-të.

Asokohe ajo zgjodhi për eventin një fustan nga Alexandre Vauthier, që i nxirrte në pah çdo aset.

“Ok, ky është një moment ikon me fustanin e kuq. Ndihesha nervoze me këtë fustan. Dukesha shumë seksi dhe isha nervoze për kamerat dhe që kisha shumë grim në fytyrë”, është shprehur modelja.

Ajo ka theksuar se ky fustan nuk i përshtatej stilit të saj dhe se ju dha njerëzve një perceptim të gabuar për të.

“Ndihem e turpëruar për këtë moment, edhe pse fustani është i mrekullueshëm. Nuk ndihesha vetvetja. Kjo është alteregoja ime. Kjo është Belinda.  Unë jam e kundërta e saj. Ajo është shumë va-va-voom. E dua shumë atë. Ajo ishte shumë nervoze”, është shprehur modelja.

Në në intervistë tjetër për Vogue në fillim të këtij muaji, modelja foli për alteregon e saj dhe tha se ndjente presion në fillimet e karrierës që të dilte si një kukull seksi.

“Atëherë ishin dy Bella, unë, ky personi në proces e sipër për të gjetur veten dhe ‘Bella Hadid’ alteregoja, që ishte, nuk e di, një kukull seksi që del jashtë çdo natë?”, u shpreh ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat