Fatmir Spahiu kujton Mikullovcin në një vjetorin e vdekjes

Mediale Vip

Fatmir Spahiu kujton Mikullovcin në një vjetorin e vdekjes

Më: 15 shtator 2021 Në ora: 16:29
Fatmir Spahiu dhe Adem Mikullovci

Aktori i mirënjohur sot pati një vjetorin e vdekjes.

Adem Mikullovci njihet si një ndër aktorët më të dashur të Teatrit dhe skenës kinematografike të Kosovës.

Adem Mikullovci (lindur në Vushtrri, Kosovë) është një aktor dhe politikan shqiptar.

Si aktor, ai mori pjesë në plejadën e aktorëve të ish -Teatrit Krahinor Popullor të Kosovës (tani Teatri Kombëtar i Kosovës).

Fatmir Spahiu, aktori i njohur sot ka kujtuar Adem Mikullovcin përmes një postimi në rrjete sociale duke e quajtur atë koleg e mik të afërt.

“U bënë një vit nga vdekja e axhës Adem, aktorit të madh dhe kolegut të dashur e të afërt. Do të kujtohesh gjithonë”.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat