Sabri Fejzullahu feston sot ditëlindjen, kaq vite mbush

Mediale Vip

Sabri Fejzullahu feston sot ditëlindjen, kaq vite mbush

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 09:52
Sabri Fejzullahu

Këngëtari i njohur po feston ditëlindjen e e 74-të.

Sabri Fejzullahu njihet si një ndër këngëtarët më të dashur të publikut shqiptar anembanë.

Ai sot ka një rast të veçantë në familje pasi po feston ditëlindjen e tij të radhës. Këngëtari ka lindur më 16 shtator të vitit 1947.

Sabri Fejzullahu sot mbush plot 74 vite jetë, duke i dhuruar publikut 14 albume dhe më shumë se 800 këngë të incizuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat