Paris Hilton rrëfeu dhunën që pësoi kur ishte në qendrat e rehabilitimit

Mediale Vip

Paris Hilton rrëfeu dhunën që pësoi kur ishte në qendrat e rehabilitimit

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 06:10
Paris Hilton

Paris Hilton një personazh i famshëm i botës rozë në Amerikë ka bërë thirrje që Kongresi të miratojë një ligj për të ndaluar dhunën në qendrat e rehabilimit të fëmijëve.

Së bashku me një grup protestuesish dhe senatorësh, Hilton bëri me dije se ajo vetë kishte qenë pjesë e këtyre qendrave ku kishte përjetuar dhunë sistemike fizike, seksuale dhe emocionale.

Hilton zbuloi detaje për abuzimin që kishte pësuar kur ishte pjesë e këtyre qendrave duke i thënë të pranishmëve se asokohe ajo ishte përballur me kërcënime. Ajo rrëfeu se meshkuj nga stafi e vëzhgonin gjatë dushit, nuk e lejonin të dilte lirshëm dhe i jepni mjekim të detyruar.

“Prej 20 vitesh gjumi im ka qenë i ç’ekuilibruar për shkak të traumave që përjetova. Do dëshiroja t’ju thoja që çfarë përjetova është diçka e rrallë, por fatkeqësisht fëmijët në qendra rehabilitimi në të gjithë Amerikën i përjetojnë çdo ditë”- u shpreh Hilton.

Senatorja Jeff Merkley dhe një grup të tjerë ligjvënësish duan të miratojnë një ligj, i cili do të përmbajë të drejtat e fëmijëve në këto qendra dhe sanksione të ashpra për këdo që i thyen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat