James Corden mund të bëhet personaliteti televiziv më i paguar në Mbretërinë e Bashkuar

Mediale Vip

James Corden mund të bëhet personaliteti televiziv më i paguar në Mbretërinë e Bashkuar

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 23:34
James Corden

James Corden është në rrugën e duhur për t’u bërë personazhi televiziv më i paguar në Mbretërinë e Bashkuar, pasi thuhet se nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare prej 15 milionë funtesh me shefat e televizionit amerikan.

Londinezi, 43-vjeçar, mund të kalojë dyshen e njohur Ant dhe Dec si ylli televiziv me fitimin më të lartë, me të ardhurat e tij të mundshme vjetore prej 7.5 milionë funtesh, duke i kaluar 6.6 milionë funte të dyshes për punën e tyre në ITV.

Marrëveshja e prezantuesit me rrjetin televiziv CBS skadon vitin e ardhshëm, pas gjashtë vitesh që ishte prezantues i “The Late Late Show”, shkruan DailyMail.

Sidoqoftë, sipas raporteve në The Sun , burimet e industrisë janë të etur për të mbajtur atë në bord si fytyra e ‘talk show’.

“CBS nuk ka plan B, James është djali i tyre dhe që ata e shohin se do të qëndroi. Ai është një nga fytyrat e rrjetit, ai kryeson një shfaqje masive të suksesshme dhe sjell shumë klikime në internet.

Shifrat që po diskutohen janë rreth 15 milionë funte për dy vjet”, tha një burim LA TV. Suksesi i James në shfaqjen e njohur i ka sjell atij tre çmime, duke përfshirë një Emmy.

Megjithatë, nuk është vetëm kjo që e bën atë tërheqës për industrinë e televizionit, pasi segmentet në internet të yllit si Carpool Karaoke dhe Crosswalk Musical fitojnë të ardhura të tjera.

Prezantimi i ribashkimi të Friends në maj ishte gjithashtu një moment tjetër historik në karrierën e tij shumë të suksesshme.

Carpool Karaoke është bërë një fenomen global, kur ai merr një fytyra të famshme për një udhëtim me makinë.

Adele, Sir Elton John, Ed Sheeran dhe Will Smith janë vetëm disa nga yjet e showbiz-it që ishin të gatshëm të shkonin për një xhiro dhe të këndonin me yllin e televizionit.

Marrëveshja e fundit e James me shefat amerikanë arriti në pak më shumë se 5 milion funte në vit, që ishte një rritje nga paraqitja e tij debutuese e cila i solli atij 3 milion funte në vit kur filloi në 2015.

Komediani u zhvendos nga Britania e Madhe në Los Anxhelos gjashtë vjet më parë për të udhëhequr “The Late Late Show”, të cilin e filloi në mars të 2015.

James vlerësohej më parë me një pasuri rreth 22 milionë funte, megjithatë në llogaritë e fundit nga kompania e tij asetet e biznesit janë deklaruar si 140 milionë funte.

Ylli gjithashtu ka të ardhura nga rolet e tij në film dhe televizion, me të cilin mendohet të fitojë 7 milionë dollarë për “The Late Late Show”, si dhe miliona dollarë të lidhura në pronat e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat