“S’e dita pse më vranë…” – postimi prekës i reperit për ngjarjen e Gllogjanit

Mediale Vip

“S’e dita pse më vranë…” – postimi prekës i reperit për ngjarjen e Gllogjanit

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 13:11
Bardhyl Idrizi

Një sulm me armë që ndodhi mbrëmjen e së premtes në Gllogjan të Deçanit, ku të vdekur mbetën dy nxënës dhe shoferi i autobusit, ndërkaq një tjetër është plagosur, ka tronditur vendin tonë.

Sipas të dhënave të policisë në momentin e sulmit, në autobus që po qarkullonte nga Gjakova në Deçan dhe fshatin Gllogjan ndodheshin tetë persona.

Pas ngjarjes tragjike, reagime të shumta kanë ardhur nga personazhe e emra të njohur në vend.

Në mesin e tyre edhe reperi i njohur Bardhi, ka reaguar menjëherë përmes një shkrimi prekës në InstaStory.

Në mes tjerash, Bardhyl Idrizi (emri i vërtetë) u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave.

Më poshtë shkrimi i plotë i Bardhit:

Se dita pse më vranë, ama nuk e di a diti edhe ai pse më vrau!!! Ata nxënës ndoshta ishin shumë të uritur e shumë të etur duke u kthyer në shtëpi, t’u menduar se i kanë dy ditë pushim për me pushuar e me mu çlodh, e nuk e kanë ditur se sot do të ishte dita e fundit e tyre. O Zot në çfarë kohe po jetojmë. Ngushëllime gjithë familjarëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat