Tom Cruise rrezikon jetën në xhirimet e filmit, duke rrëshqitur në krahun e aeroplanit gjatë fluturimit

Mediale Vip

Tom Cruise rrezikon jetën në xhirimet e filmit, duke rrëshqitur në krahun e aeroplanit gjatë fluturimit

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 23:02
Tom Crusie

Ai është i njohur për interpretimin e marifeteve të tij në filmat e tij të suksesshëm të Hollywoodit.

Dhe Tom Cruise mund të ketë kapur arritjen e tij më ambicioze, pasi ai u pa i varur me kokë poshtë nga krahu i një aeroplani të Luftës së Dytë Botërore, ndërsa xhironte skenat e filmit të tij të ardhshëm “Mission Impossible 8”.

Aktori, 59 vjeç, u pa duke xhiruar skenën që sfidonte vdekjen në aeroportin “Duxford” në Kembrixh këtë javë, me aeroplanin Boeing B75N1 Stearman të vitit 1941 duke realizuar një zhytje me kokë poshtë në bordin e tij, shkruan DailyMail.

Image

 

Gjatë javëve të fundit, aktori i filmave aksion kishte marrë mësime fluturimi në aeroport në përgatitje për skenat emocionuese për pjesën e tetë të filmave “Mission Impossible”, i cili do të publikohet më 7 korrik 2023.

Dhe puna e vështirë duket se është shpaguar pasi Tom u ngrit në qiell gjatë provave dhe u pa duke u ngjitur nga aeroplani me ngjyrë të verdhë të ndezur ndërsa u ngrit në lartësi 2000 pëllëmbë nga toka.

Aktori i Hollywoodit, i veshur me një kostum dhe helmetë ngjyrë kafe, u pa më pas duke u ngjitur me guxim në krahun e avionit 80-vjeçar, ndërsa ai kryente një goditje me hundë dhe një sërë ushtrimesh aerobatike në një skenë aksioni.

Aktori u ngrit nga toka i ulur në pjesën e përparme të avionit luftarak, me pilotin që merrte kontrollet në sediljen e pasme.

Aeroplani më pas u ngrit dhe u ngjit në lartësi dhe në atë moment babai i tre fëmijëve doli nga sedilja dhe u zvarrit në krahun e majtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat