Dizajneri dhe themeluesi i Off-White vdes në moshën 41-vjeçare

Mediale Vip

Dizajneri dhe themeluesi i Off-White vdes në moshën 41-vjeçare

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 00:06
Virgil Abloh

Virgil Abloh, drejtori artistik i Louis Vuitton dhe themeluesi i labelit të modës Off-White, ka vdekur nga kanceri në moshën 41-vjeçare, është bërë e ditur, shkruan BBC.

Duke zbuluar lajmin, kompania mëmë e shtëpisë franceze të modës LVMH e përshkroi Abloh si një "gjeni" dhe një "vizionar".

Dizajneri amerikan u bë i njohur si drejtori kreativ i Kanye West, por më vonë hyri në histori si afrikano-amerikani i parë që drejtoi Louis Vuitton.

Abloh la pas gruan e tij, Shannon, dhe dy fëmijët e tyre.

Një deklaratë në faqen e sajnë Instagram e përshkroi atë si një "baba, bashkëshort, bir, vëlla dhe mik të përkushtuar shumë".

Abloh u diagnostikua me angiosarkoma kardiake - një formë e rrallë, agresive e kancerit - në vitin 2019, por nuk e bëri publike diagnozën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat