Leonora Jakupi pranon mirënjohjen “Nderi i mërgatës shqiptare”

Mediale Vip

Leonora Jakupi pranon mirënjohjen “Nderi i mërgatës shqiptare”

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 13:13
Leonora Jakupi

Prej vitesh ka ndërtuar një karrierë të suksesshme muzikore, dhe e tillë vazhdon të jetë akoma.

Këngëtarja e mirënjohur, Leonora Jakupi, njihet për hitet e projekte të shumta muzikore, të cilat nuk kanë kaluar pa u vlerësuar.

Një vlerësim për kontributin e saj në muzikë, ka ardhur edhe nga diaspora shqiptare, të cilët e kanë nderuar me një certifikatë mirënjohje.

Këngëtarja nga Drenica ka ndarë me ndjekësit në Instagram mirënjohjen “Nder i mërgatës shqiptare”, që iu dhurua nga shoqata “Nënë Tereza”, në Namur të Belgjikës.

Kjo certifikatë iu dhuruar asaj pikërisht për festën e 28 nëntorit, ku këngëtarja mbajti po ashtu edhe një koncert atje.

Ndërkohë, kujtojmë që Leonora është drejt finalizimit të një projekt të ri muzikor, që pritet të publikohet shumë shpejt. 

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat