Piktura e tij shitet për bamirësi, Donaldi nuk i mban dot lotët

Mediale Vip

Piktura e tij shitet për bamirësi, Donaldi nuk i mban dot lotët

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 18:18
Donaldi

‘’Vëllai i Madh’’ ka mundësuar që gjatë spektaklit të sotëm piktura e Ismail Qemalit të dalë në ankand.

Kjo pikturë u krijua nga Donaldi me rastin e Ditës së Pavarësisë.

Banorët vunë firmat e tyre në të dhe njëzëri kërkuan që ajo të shitej dhe të ardhurat e përfituara të shkonin për bamirësi.

I gjithë ky vendim ka emocionuar tepër autorin e vepres, Donaldin i cili mes lotëve tha: Kjo është piktura e parë që do të shes, nuk kam shitur asnjë pikturë më përpara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat