Njihet si Bora Zemani, por ky është emri i saj i vërtetë!

Mediale Vip

Njihet si Bora Zemani, por ky është emri i saj i vërtetë!

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 14:29
Bora Zemani

Emri i prezantueses së njohur shqiptare, Bora Zemani, së fundmi është lakuar shumë në media për shkak të historisë së saj me Donaldin.

Puthja brenda shtëpisë dhe së fundmi historia e Donaldit me Beatrix, duke lënë ‘pezull’ marrëdhënien me moderatoren jashtë, ka bërë që Zemani të jetë akoma më shumë pjesë e shtypit rozë. Por një gjë mbase nuk e keni ditur për të, dhe ka të bëjë me emrin e saj të vërtetë.

Bora në fakt quhet Borana, dhe këtë e pati treguar në një intervistë rreth tre vjet më parë për Revistën Class.

“Të gjithë e njohim bukuroshen e ekranit si Bora, por emri i saj i vërtetë është më i gjatë se kaq. E ëma e Borës, në vitin ’92, kur erdhi në jetë Bora e bardhë më 9 janar, kishte parë në Teatrin e Operës dhe Baletit operën shqiptare “Borana”. Aty është frymëzuar për ta pagëzuar të bijën me emrin “Borana”. Në fakt, kjo është hera e parë që Bora e tregon këtë detaj interesant për veten dhe emrin e saj të vërtetë”, thuhet në shkrimin dedikuar moderatores.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat