Aktorja do të jetë nikoqire e BAFTA-s në mars

Mediale Vip

Aktorja do të jetë nikoqire e BAFTA-s në mars

Më: 16 janar 2022 Në ora: 14:43
Rebel Wilson

Rebel Wilson do të jetë nikoqire në Çmimet e Filmit të Akademisë Britanike 2022 këtë pranverë.

Akademia Britanike e Arteve të Filmit dhe Televizionit konfirmoi në një postim në Twitter të premten se Wilson, do të presë ceremoninë e ndarjes së çmimeve të filmit BAFTA më 13 mars në Londër.

Ngjarja do të zhvillohet në Royal Albert Hall dhe do të transmetohet në BBC One dhe iPlayer. Të ftuarit pritet të marrin pjesë personalisht.

“Mezi presim që Rebel të sjellë humorin dhe karizmin e saj unik në ceremoninë e së dielës më 13 mars. Nuk do të donit ta humbisni!”, thuhet në postim.

Wilson mori pjesë në ceremoninë e vitit 2020, ku prezantoi çmimin për regjisorin më të mirë.

Wilson merr përsipër mikpritjen nga Edith Bowman dhe Dermot O’Leary, të cilët pritën ceremoninë gjysmë virtuale të vitit 2021.

“Jam shumë e nderuar që do të jem nikoqir i Çmimeve të Filmit të Akademisë Britanike EE në mars, ku COVID nuk do të ekzistojë më, sepse është e qartë se do të jetë anuluar deri atëherë. Do të jetë shumë argëtuese!”, tha Wilson në një deklaratë.

“Unë nuk dua të bëj ndonjë presion mbi këtë, e di që nuk do të jem qesharake sepse nuk jam më e shëndoshë. Dhe përveç kësaj, nuk do të ‘djersitem’ me nerva sepse kam një gjendje e çuditshme mjekësore ku nuk mund të djersitem… ose të ofendoj njerëzit për shkak të theksit tim të adhurueshëm australian. Pra, në thelb do të jem aty për t’u bashkuar me Dame Judi Dench dhe së bashku do të përpiqemi të dy dhe të lidhemi me Danielin Craig. Dhe po, dua të them ‘lidhje'”, vazhdoi aktorja.

Nominimet e këtij viti në BAFTA do të shpallen më 3 shkurt.

Wilson është i njohur për rolin e Patricia “Fat Amy” Hobart në serinë e filmave “Pitch Perfect” dhe që atëherë ka luajtur në “Isn’t It Romantic”, “The Hustle” dhe “Cats”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat