Labi: Dhuroni në këto ditë vështirësie pozitivitet e dashuri, është pa para

Mediale Vip

Labi: Dhuroni në këto ditë vështirësie pozitivitet e dashuri, është pa para

Më: 19 janar 2022 Në ora: 10:06
Labinot Tahiri

Ai është njëri nga personazhet shqiptare që zgjon kureshtje sa herë që poston në rrjete sociale.

Fjala është për këngëtarin dhe ish-deputetin, Labinot Tahiri, i cili shpesh me ndjekësit ndan shkrime të ndryshme lidhur me ngjarjet në vend e po ashtu përcjell edhe mesazhe domethënëse herë pas here.

Artisti nga Ferizaj në një postim të fundit kërkon të dhurohet sa më shumë pozitivitet e dashuri në këto ditë vështirësie duke thënë se nuk është me para.

Shkrimi i plotë i Labit (pa ndërhyrje):

“Mirëmëngjesi!

Për të dhuruar pozitivitet tek njerëzit, nuk është me para, është pa para. Dhuroni në këto dite vështirësie pozitivitet, dashuri e kurajo, edhe pse e dimë se ndoshta për t’ju dhuruar para do të ishte më mirë, ama brendësia e mirë në shpirt fitohet pa para, dhe vetëm me dashuri, respekt dhe shëndet.

Secili nga ne e dim se : respekti, dashnia dhe shendeti lindën para se të krijohej paraja dhe pasuria.

Ku do që shihemi e keni nga një kafe të mëngjesit.

Sinqerisht i dua njerëzit dhe ju dua sa vetën. Uroj që më u’a kam dëshmuar këto fjalë në vepra.

Labi , Kosovë e Shqipërisë”. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat