Kanye West thuhet se punëson njerëz të pastrehë për të modeluar në shfaqjen e ardhshme të modës

Mediale Vip

Kanye West thuhet se punëson njerëz të pastrehë për të modeluar në shfaqjen e ardhshme të modës

Më: 28 janar 2022 Në ora: 15:30
Kanye West

Kanye West thuhet se punëson njerëz të pastrehë për të modeluar në shfaqjen e ardhshme të modës

Për të njohur krizën e të pastrehëve në Los Angeles, Kanye West po u drejtohet njerëzve të pastrehë në Skid Row për të modeluar linjën e tij të fundit të veshjeve në një shfaqje të ardhshme të modës, sipas një raporti të “TMZ”.

Thuhet se Kanye po gjeneron një linjë të re kolektive veshjesh me markën e veshjeve në rrugë Skid Row Fashion Week – një kompani që dhuron një përqindje të të gjitha shitjeve të veshjeve për të ndihmuar ata që jetojnë në lagjen në qendër të LA.

David Sabastian, ndau me TMZ se ai dhe ikona e modës Kanye West u takuan në fillim të këtij muaji ndërsa ai po regjistronte “Donda 2” në studion e tij në LA, e cila thuhet se është afër Skid Row, dhe organizuan planin për të krijuar një Yeezy X Skid Row. Bashkëpunim në javën e modës.

“Aktualisht janë 60,000 njerëz që jetojnë në Skid Row,” ndan marka në një video promovuese për pajisjet e ardhshme.

“Mijëra burra, gra dhe fëmijë jetojnë në tenda, sepse qeveria jonë refuzon të shpenzojë 3 miliardë dollarët që ka në rezervë për të zhdukur këtë kancer që ne e quajmë të pastrehë,” vazhdon reklama.
“Një blerje nga Skid Row Fashion Week do të na ndihmojë të punësojmë, strehojmë, ushqejmë dhe të fillojmë procesin e rehabilitimit me programet dhe shërbimet tona. Blini Skid Row Fashion Week dhe shpëtoni një jetë.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat