Tre artistë, tre nacionalitete sjellin "Hit and Run", muzikë që do luhet nga të gjithë

Mediale Vip

Tre artistë, tre nacionalitete sjellin "Hit and Run", muzikë që do luhet nga të gjithë

Më: 15 maj 2022 Në ora: 19:34
Foto ilustrim

Një super bashkëpunim sapo ka ardhur nga artistë të cilët jetojnë në mijëra e mijëra kilometra nga njëri-tjetri por muzika i ka bërë bashkë. Quhet " Hit and Run" ky projekt ku mësojmë se kënga është krijuar para 4 muajve nga shqiptari nga Tirana Dimelix e ku u bashku dhe talenti tjetër i huaj nga Kalifornia Tamim.

Por si duket kënga për tu kompletuar si duhet është dashur që të ishte edhe Arensky nga Kazakistani.

Kënga buk ka videoklip por vetëm audiovideo që mund ta gjeni edhe në kanalin Youtube e na besoni se do tju bëjë për vete e planifikohet të jetë muzika më e degjuar e radiove dhe klubeve jo vetëm shqiptare por kudo.

Djemtë kanë menduar se kjo këngë të ishte më shumë në platformat online ndërsa producentët janë R&R të labelit Jupita. Në linkun më poshtë ju mund ta klikoni dhe ta dëgjoni këngën " Hit and Run".BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat