Kejsi Rrustja, nuk ndalet, prezenton këngen e re “Dancing with you” në koncertin e madh në Gjermani

Mediale Vip

Kejsi Rrustja, nuk ndalet, prezenton këngen e re “Dancing with you” në koncertin e madh në Gjermani

Më: 16 maj 2022 Në ora: 13:52
Kejsi Rrustja

Këngëtarja e njohur shqiptare që jeton dhe vepron në Gjermani Kejsi Rrustja e shoqëruar nga violinisti Alban Shehu para publikut gjerman dhe shqiptar ka prezentuar këngen më të re, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Kënga më e re e Kejsi Rrustes quhet “Dancing with you” ku muzikën dhe tekstin i kam shkruar vet me orkestrim nga Shpetim Saraci vidioklipi nga Magnet Media.

Në këtë koncert te madhe këngetarja jone shkëlqeu me performancen e saj e cila u prit me duartrokitjectecgjats frenetike.

Jo vetem kaq prezentimi i Kejsit ne kete koncert bsshkoi edhe shqiptaret dhe gjeramenet te percaktumrve te ndryshme fetare dhe politike.

Per here te pare, ne NRW perfaqesuesit e besimeve fetare nga Shqiperia ne DIALOG me institucionet gjermane, qytetet e Essen, Bocholt, Duisburg, Düsseldorf dhe me diasporen tone.

Harmonia fetare dhe toleranca jane virtyte shqiptare te mbartura nga brezi ne brez nder shekuj!

Ky aktivitet u zhvillua nen kujdesin e Konsulles se nderit Anduena Stephan

Do peekujtuar se Kejsi Rrustja, ishte kengetarja e vetme nga dispora shqiptare (Gjermani) pjesëmarrëse në Festivalin e 60 në RTSH mbajtur vitin e kamuar ne Tirane.

Për Kejsi Rrujstja tash e disa here kane shkruar pos mediave shqiptare edhe mediat gjermane si nje e këngetare me perspektive, zeri i se ciles po i hap rruge dhe suksese. Ajo sot jeton dhe vepron në Gjermani me prindërit dhe dy vëllezerit e saj. Kejsi s’ka me shumë se 18vjeçe, që askush nuk do ta besonte per shkak te zerit te saj plot nuanca. Ajo ka arritur mjaft suksese në lëmin e muzikës si këngëtare që mund t’i tërheq gazetaret për një interviste sikur ate të gazetes zvicerane ne shqip “Le Canton27.ch”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat