Këngëtarja Mejreme Kurti sjell një këngë mjaft të bukur dasme

Mediale Vip

Këngëtarja Mejreme Kurti sjell një këngë mjaft të bukur dasme

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 14:13
Foto ilustrim

Ajo është një këngëtare mjaft e kërkuar sidomos në gëzimet familjare kudo në Shqipëri, Kosovë e Maqedoninë e Veriut.

E kemi fjalën për Mejreme Kurti e cila ka ardhur me një super projekt muzikor dasmash e në sezonin e nxehtë të tyre.

Kënga ka edhe një super klip të bukur e përshtatur realizuar në studion NP Records Studio, Plorat Gashi dhe Nusret Asani, me tekst nga Senka Nuhiu e me violinë mjeshtrin e njohur Mentor Sulejmani.

Producenti i artistes është Kenan Lusjani i cili duke e dashur shumë muzikën shqiptare don të përkrahë shumë artistë që e këndojnë bukur atë. Producenti ka zgjedhur të bashkëpunojë me autorë të ndryshëm si : Senka Nuhiu, Vigan Sulejmani, Gjovalin Dushaj, Vullnet Salihu etj.

Këngën mund ta dëgjoni e ta shihni në linkun më poshtë e ju sigurojmë se do ta pëlqeni shumë.BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat