Sot varroset regjisorja e nohur shqiptare, Vjosa Berisha

Mediale Vip

Sot varroset regjisorja e nohur shqiptare, Vjosa Berisha

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 07:14
Vjosa Berisha

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit regjisores Vjosa Berisha.

Ceremonia e varrimit do të mbahet në orën 17:00 në varrezat e Prishtinës në Dragodan.

Kjo u bë e ditur nga bashkëshorti i saj, Fatos Berisha.

“Informojmë të gjithë familjarët, miqtë dhe opinionin publik për ceremoninë mortore të së dashurës sonë Vjosa Berisha: E enjte, 30 qershor, 14:00-15:00h homazh në Teatrin Kombëtar të Kosovës (foajea e TKK); 15:00-16:00h Mbledhja komemorative në Teatrin Kombëtar, organizuar nga Ministria e Kulturës (salla e madhe e TKK); 17:00h Varrimi, në varrezat e Prishtinës (Arberi). E pamja – datat 1,2,3 korrik (e premte – diele) në Hotel Grand , Prishtinë (kati 1) nga 11:00-18:00h”- ka shkruar ai.

Regjisorja Vjosa Berisha, vdiq para pak ditësh në një spital në Londër pas një beteje me kancerin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat