Kanye West shpërndan ballinën e rreme të një gazete “Pete Davidson ka vdekur”

Mediale Vip

Kanye West shpërndan ballinën e rreme të një gazete “Pete Davidson ka vdekur”

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 22:16
Foto ilustrim

Kanye West ka shpërndarë një ballinë të rreme gazete ku pretendon se Pete Davidson - të cilin ai e quan Skete - ka vdekur.

Autori i këngës “Stronger” nuk i është drejtuar drejtpërdrejt ndarjes së fundit të ish-bashkëshortes së tij Kim Kardashian nga ylli i Saturday Night Live, të cilit i bëri shaka të shumta përmes llogarive në rrjetet sociale në muajt e parë të lidhjes së ish-çiftit, por ka vënë në shënjestër komikun 28-vjeçar me një mashtrim mizor.

Gazeta e rreme e shpërndarë në llogarinë e tij në Instagram kishte titullin: "Skete Davidson vdiq në moshën 28-vjeçare".

Muajin e kaluar, Kanye u tërhoq nga Rolling Loud Miami me një njoftim të shkurtër, me Kid Cudi që e zëvendësoi atë si titullar.

Megjithatë, gjatë setit të tij, këngëtari 41-vjeçar u largua nga skena pasi vazhdimisht iu hodhën objekte nga turma, dhe Kanye gjithashtu iu referua incidentit në postimin e tij.

Fundi i letrës false të palosur kishte një nëntitull ku thuhej: "Kid Cudi kishte për qëllim të luante funeral, por kishte frikë nga hedhësit e shisheve".

Në mars, Kanye publikoi një video muzikore të animuar tronditëse për këngën e tij "Eazy", në të cilën ai preu kokën dhe varrosi Pete.

Videoja erdhi menjëherë pasi krijuesi i hitit "Jesus Walks" këmbënguli se ai nuk po ngacmonte komedianin, i cili ishte në lidhje me Kim për nëntë muaj para se të shkonin në rrugë të ndara - por ishte në kërkim të "shpagimit".

Së fundmi ai postoi një fotografi duke bërë shaka për problemet e tij për shëndetin mendor në Saturday Night Live. Në foto, Pete shihet me një kapelë me mbishkrimin "Make Kanye 2006 Again".

Kanye, i cili më parë është diagnostikuar me çrregullim bipolar, kishte kërkuar më parë falje për "ngacmimin" e Kim në rrjetet sociale dhe tha se po "mësonte në kohë reale" pasi fshiu fjalët e tij për yllin e “Kardashians”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat