​Muzika ishte shëruese në jetën time, thotë Shania Twain

Mediale Vip

​Muzika ishte shëruese në jetën time, thotë Shania Twain

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 21:35
Shania Twain

Këngëtarja 57-vjeçare Shania Twain ka duruar shumë ulje-ngritje në jetën e saj personale, përfshirë diagnostikimin me sëmundjen Lyme, por thotë se ka gjetur gjithmonë ngushëllim duke krijuar dhe dëgjuar muzikë.

Ajo në dokumentarin e saj të ri të Netflix, "Jo vetëm një vajzë" ka folur për të kaluarën e saj të turbullt.

"Muzika që më shëron ka ardhur që në fillimet e fëmijërisë sime. Kur nuk ka darkë në shtëpi, jam e uritur dhe duhet të kap kitarën time dhe thjesht të shkruaj muzikë derisa të vijë koha për të fjetur. Ishte dhuna në shtëpi e njëjta gjë. Dilja diku ku mund të isha vetëm dhe të mos e dëgjoja atë dhe thjesht të mbyllem në veten time krijuese dhe thjesht të zhdukem. Muzika ishte ajo ikje," tha Shania.

Autorja e hitit "That Don't Impression Much" beson se tani është shumë më e gatshme të jetë e hapur dhe e sinqertë në lidhje me betejat e saj.

"U desh shumë mendim dhe shumë kohë ... Doja të ndaja gjëra që njerëzit ndoshta nuk do t'i dinin për mua. Marrja e shumë informacioneve, fotot dhe videot e arkivave ishin të vështira. Kishte gjithashtu shumë meditim se çfarë të ndaja e çfarë jo. Mendoj se me më shumë kohë u bëra gjithnjë e më rehat duke ndarë elementet e mia më personale, për sa i përket një dokumentari muzikor," tha Twain për Entertainment Tonight

Këngëtarja në krye të listës është një nga artistët më të shitur të të gjitha kohërave, por Shania ende ndihet nervoze rreth yjeve të mëdhenj.

"Nuk jam shumë mirë me yjet. Ndihem shumë në siklet, nuk di çfarë të them. Në fakt jam shumë e turpshme. Thjesht ndjej sikur po pushtoj hapësirën e tyre duke qenë me ta", tha ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat