Aktori i njohur propozon një ide për ndërprerjen e grevës

Mediale Vip

Aktori i njohur propozon një ide për ndërprerjen e grevës

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 15:51
Astrit Kabashi

Aktori i njohur Astrit Kabashi ka nje propozim për ndaljen e grevës së mësimdhënënsve.

Përmes një postimi në Facebook-un e tij ai nëpërmjet dy pikave ka kërkuar që të ndalet greva në arsim.

Fillimisht ai ka kërkuar që mësimdhënësit ta pranojnë ofertën e qeverisë dhe të dalin në punë.

Në anën tjetër, ekzekutivi të marr si obligim që ligji i pagave të hyjë në fuqi më 1 janar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat