Meghan Markle rrëfen një nga momentet më të sikletshme të jetës së saj: Isha duke ecur lakuriq me…

Mediale Vip

Meghan Markle rrëfen një nga momentet më të sikletshme të jetës së saj: Isha duke ecur lakuriq me…

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 23:15
Meghan Markle

Pas një pauze tre-javore për shkak të vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II , është shfaqur episodi i ri i ‘Archetypes’, në të cilin Meghan Markle kujtoi  momentin e sikletshën duke ecur lakuriq në një banjë me nënën e saj.

Së bashku me komedianen Margaret Cho dhe gazetaren dhe analisten transmetuese Lisa Ling , Meghan diskutoi për “Dragon Lady”, e cila është një ritual që prek gratë aziatike dhe dikur ishte shumë e përhapur në filma.

Para se të fliste për Dragon Lady, Dukesha e Sussex-it kujtoi se ishte rritur në Los Anxhelos dhe ishte ekspozuar ndaj shumë kulturave të ndryshme.

Pasi tregoi se i pëlqente të mësonte për kulturat e tjera, ajo kujtoi se kishte shkuar në një banjë koreane me nënën e saj Doria Ragland.

“Për ata që nuk e kanë provuar më parë kjo është një përvojë shumë përulëse për një vajzë që kalon pubertetin, sepse ju hyni në një dhomë me gra nga mosha 9 deri në ndoshta 90 vjeç, të gjitha duke ecur lakuriq ”, tha Markle .

“Gjithçka që doja ishte një kostum banje, por nuk të lejohet, meqë ra fjala, dhe sapo e kalova atë siklet të adoleshencës, unë dhe mami, shkonim lart, duke pirë një tas me ujë me petalet me të shijshme dhe shikoja përreth të gjitha këto gra të tjera. Këto gra të bukura koreane që kishin përqafuar traditën e gjeneratave të jimjilbang dhe e kishin ndarë atë me njëra-tjetrën.”- u shpreh aktorja.

Aktorja gjithashtu tregoi se kjo ishte pjesë e njohurive të kulturës aziatike që ajo kishte duke u rritur dhe ishte e panjohur me stereotipet më të dëmshme me të cilat përballeshin gratë aziatike për shumë vite.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat