Melinda flet për divorcin e dhimbshëm nga Bill Gates: S’mund të qëndroja në atë martesë

Mediale Vip

Melinda flet për divorcin e dhimbshëm nga Bill Gates: S’mund të qëndroja në atë martesë

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 14:29
Melinda French dhe Bill Gates

Melinda French Gates ka folur për divorcin e dhimbshëm nga Bill Gates.

“Kisha disa arsye që thjesht nuk mund të qëndroja më në atë martesë”, tha French Gates, 58 vjeç, për revistën Fortune. “Por gjëja e çuditshme është se me COVID m’u dha mundësia për të bërë atë që duhej të bëja. Është tepër e dhimbshme, në mënyra të panumërta, por unë pata privatësinë për ta kapërcyer atë,” vazhdoi ajo.

Melinda dhe Bill, 66 vjeç, u martuan në 1994 dhe ishin së bashku për 27 vjet përpara se të divorcoheshin në maj 2021. Ata kanë tre fëmijë së bashku, Jennifer, 25, Rory, 23 dhe Phoebe, 19.

Ish-çifti gjithashtu themeloi Fondacionin Bill & Melinda Gates në vitin 2000 dhe vazhdojnë ta drejtojnë atë së bashku pas ndarjes së tyre, të cilën French Gates e vlerëson për ndihmën që i ka dhënë në lidhje me ndjenjat e saj.

“Vazhdova të punoja me personin nga i cili u ndava dhe më duhej të shfaqesha dhe të isha vetja ime më e mirë çdo ditë. Pra, edhe pse mund të qaja në orën 9 të mëngjesit dhe më pas duhet të jem në një video-konferencë në orën 10 të mëngjesit me personin që po ndahen, dhe unë duhet të paraqitem dhe të jem më i miri.French Gates i tha Gayle King-ut në një intervistë me “CBS Mornings” në fillim të këtij viti se ajo derdhi “shumë lot për shumë ditë” dhe po “vuajti një humbje” pas divorcit.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat