​Angelina Jolie kritikon padinë 'joserioze' të Brad Pitt

Mediale Vip

​Angelina Jolie kritikon padinë 'joserioze' të Brad Pitt

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 19:09
Angelina Jolie dhe Brad Pitt

Angelina Jolie e ka cilësuar padinë e Brad Pitt kundër saj për pronësinë e kantinës së tyre "të pavlerë, keqdashëse dhe pjesë të një modeli problematik".

Ish-çifti është mbyllur në një mosmarrëveshje pasi aktorja e 'Maleficent' shiti një aksion në biznesin e tyre të verës Chateau Miraval te Tenute del Mondo, një degë e Stoli Group, duke e shtyrë ish-bashkëshortin e saj të ndërmarrë veprime ligjore.

Dhe tani, aktorja 47-vjeçare - kompania e mëparshme e së cilës po kundërshton Brad, duke hedhur poshtë versionin e tij të ngjarjeve - ka këmbëngulur se nuk kishte nevojë për miratimin e yllit të "Bullet Train" për të bërë shitjen.

Në dokumentet e sapodorëzuara të marra nga RadarOnline.com, pretendimet e Brad quhen "të pavlera, keqdashëse dhe pjesë e një modeli problematik".

“Akuzat e Pitt se ai dhe Jolie kishin një kontratë të fshehtë, të pashkruar dhe të pashprehur për të drejtën e pëlqimit për shitjen e interesave të tyre në pronë, është drejtpërdrejt në kundërshtim me të dhënat e shkruara dhe, midis defekteve të tjera ligjore, shkelin Statuti i Mashtrimeve dhe politikat publike”, thuhet në dokumente.

Mosmarrëveshja e vazhdueshme u bë titujt kryesorë në tetor kur Angelina pretendoi në dokumentet ligjore se ish-bashkëshorti i saj kishte "mbytur" një nga fëmijët e tyre dhe "goditi një tjetër në fytyrë" gjatë një fluturimi nga Franca në Kaliforni në shtator 2016.

Avokatët që veprojnë në emër të aktores së 'Tomb Raider' - e cila ka Maddox, 21, Pax, 18, Zahara, 17, Shiloh, 16 dhe binjakët 14-vjeçare Vivienne dhe Knox me ish-bashkëshortin e saj - pretenduan se negociatat për ta shitur atë pjesë të biznesit të alkoolit ndaj ish-bashkëshortit të saj u prish, për shkak të kërkesës së tij që ajo të nënshkruante "një marrëveshje moszbulimi që do ta kishte ndaluar kontraktualisht të fliste jashtë gjykatës për abuzimin fizik dhe emocional të Pitt ndaj saj dhe fëmijëve të tyre".

Dokumenti vazhdon të përshkruajë një shpërthim të supozuar nga Brad teksa familja fluturoi nga Franca në Kaliforni në shtator 2016, e cila dyshohet se filloi kur ylli i 'Moneyball' akuzoi gruan e tij të atëhershme se ishte "shumë respektuese" ndaj fëmijëve përpara se t'i bërtiste asaj në banjë.

Ylli 58-vjeçar më pas dyshohet se iu hodh njërit prej fëmijëve të tij kur ata erdhën për të mbrojtur nënën e tyre, duke e shtyrë atë ta kapte nga pas.

Dokumentet vazhduan: “Për ta hequr Jolie nga shpina, Pitt u hodh mbrapsht në ulëset e aeroplanit duke plagosur shpinën dhe bërrylin e Jolie. Fëmijët nxituan dhe të gjithë me guxim u përpoqën të mbronin njëri-tjetrin. Para se të mbaronte, Pitt e mbyti njërin nga fëmijët dhe e goditi një tjetër në fytyrë. Disa nga fëmijët iu lutën Pitit të ndalonte. Në një moment, ai derdhi birrë mbi Jolie; në një tjetër, ai derdhi birrë dhe verë të kuqe mbi fëmijët."

Në shtator 2016, aktori i 'Fight Club' u hetua nga FBI për incidentin, por në fund ata refuzuan të ndiqnin akuzat penale.

Megjithatë, në kundërpadinë e re, ekipi ligjor i Angelina këmbënguli se agjenti që hetoi akuzat kishte "shkak të mundshëm për të akuzuar Pitt për një krim federal për sjelljen e tij atë ditë".

Avokati i Brad tha se ai do të "vazhdojë të përgjigjet në gjykatë" kur bëhet fjalë për akuzat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat