Kaq e pati! Bie suksesi i këngës së Krishtlindjeve të Mariah Carey

Mediale Vip

Kaq e pati! Bie suksesi i këngës së Krishtlindjeve të Mariah Carey

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 14:39
Mariah Carey

Prej disa vitesh e deri më sot, kur vijnë festat një këngë e Krishtlindjeve ka qenë ajo që ka dominuar listat: “All I Want for Chritsmas Is You” e Mariah Carey.

Kënga u publikua në 1994 dhe është kënga sezonale më e luajtur në vitet e fundit, më shumë se klasikët si White Christmas apo edhe Jingle Bells. Mariah me këtë sukses është shpallur mbretëresha e Krishtlindjeve dhe ka marrë edhe miliona dollarë falë kësaj kënge. Por këtë vit duket se suksesi i këngës ka rënë dhe njerëzit po preferojnë të dëgjojnë melodi të tjera të Krishtlindjeve.

Kënga e Carey nuk po ka ndikimin që kishte në të kaluarën e Krishtlindjeve. Dhe numrat e vërtetojnë këtë. Në vitet e mëparshme, në këtë pikë kënga lëvizte rreth Top 5-ës dhe madje arriti në numrin 1, por sipas Spotify dhe iTunes, “All I Want For Christmas Is You” qëndron në numrin 10 ose më poshtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat