Princi Harry dhe Meghan Markle nderohen me çmimin “Anti-Racizëm”

Mediale Vip

Princi Harry dhe Meghan Markle nderohen me çmimin “Anti-Racizëm”

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 14:12
Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle janë vetëm disa ditë larg publikimit të dokumentarit që trajton tematikën e kohës së tyre brenda familjes mbretërore, por ende gjetën kohë për të pranuar një nder për përpjekjet e tyre në luftën kundër racizmit.

Dyshja ishin të gjithë të buzëqeshur teksa u ngjitën në mbrëmjen gala “Ripple of Hope” të mbajtur në Nju Jork, ndërsa dyshja u nderuan nga “Fondacioni për të Drejtat e Njeriut F. Kennedy” me çmimin “Anti-Racizëm”.

Ky eveniment nxjerr në pah liderët që kanë treguar një përkushtim ndaj ndryshimeve shoqërore. Sipas faqes zyrtare, “Laureatët e këtij viti i kanë dhënë përparësi barazisë, gjithëpërfshirjes dhe qëndrueshmërisë në vendin e punës dhe në botë”, shkruan TMZ, transmeton Klankosova.tv.

Fitorja vjen vetëm një ditë pasi Netflix publikoi trailerin për “Harry & Meghan, ku në pamjet paraprake, Harry përmend “hierarkinë e familjes”, duke pretenduar se ata zbuluan histori për jetën e tij me Meghan për t’i përdorur në formë sulmi kundër gruas së tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat