Jeremy Renner pësoi aksident derisa po përpiqej të shpëtonte nipin

Mediale Vip

Jeremy Renner pësoi aksident derisa po përpiqej të shpëtonte nipin

Më: 25 janar 2023 Në ora: 20:15
Jeremy Renner

Ylli i Avengers, 52 vjeç, nuk e aktivizoi frenimin e urgjencës së makinës, gjë që bëri që makina e pastrimit të borës të fillojë të rrëshqasë, thuhet në një raport incidenti të siguruar nga CNN.

Jeremy Renner po përpiqej të shpëtonte një anëtar të familjes nga përplasja në borëpastruese kur automjeti filloi të rrëshqiste dhe e shtypi aktorin, thuhet në raportin e lëshuar nga autoritetet në Nevada.

Aksidenti i 1 janarit rezultoi me thyerjen e mbi 30 eshtrave të 52-vjeçarit, shkruan people.com.

Renner përdori makinën për të ndihmuar në lëvizjen e kamionit të nipit të tij nga rruga, pasi reshjet e mëdha të borës goditën zonën.

Megjithatë, pastruesi i borës PistenBully filloi të rrëshqasë, duke bërë që Renner “të dilte nga automjeti pa vendosur frenimin e urgjencës”, dhe kjo ishte kur makina filloi të lëvizte anash poshtë një kodre, sipas raportit.

“Sapo ai ishte jashtë PistenBully, ai e kuptoi se po shkonte drejt (nipit të tij)”, thuhet në raport. “Ai kishte frikë se PistenBully do të godiste (nipin e tij), kështu që ai vendosi të përpiqej të ndalonte ose devijonte PistenBully.”

Aktori më pas hyri sërish në kabinën e borëpastrimit duke u ngjitur në binarin e saj lëvizës, gjë që rezultoi në atë që “të tërhiqej nën makinë”, thekson raporti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat