Angelina Jolie dhe Brad Pitt vijojnë gjyqin, aktorja merr dokumentet e hetimit të FBI-së

Mediale Vip

Angelina Jolie dhe Brad Pitt vijojnë gjyqin, aktorja merr dokumentet e hetimit të FBI-së

Më: 28 janar 2023 Në ora: 15:54
Angelina Jolie dhe Brad Pitt

Një grindje e supozuar në një avion mes Angelina Jolie dhe ish-bashkëshortit Brad Pitt, bëri që aktorja mori dokumentet nga hetimi i FBI-së.

Sipas raporteve të fundit, është zbuluar se më shumë se 100 faqe të raportit të FBI-së iu ‘ripërpunuan dhe iu lëshuan’ aktores së ‘Eternals’ më 4 janar, pas urdhrit të gjykatës, shkruajnë mediat  e huaja. Jolie, 47 vjeç, ka kërkuar dokumentet e hetimit për të fituar “mbrojtje ligjore” nga aktori babilonas, 59 vjeç, me të cilin ka gjashtë fëmijë.

Në gusht të vitit 2022 u zbulua se aktorja paraqiti një ankesë anonime kundër ish-bashkëshortit të saj duke detajuar sjelljen e tij abuzive në një avion privat në 2016 që çoi në zgjidhjen e martesës së tyre. Jolie dhe Pitt u martuan në gusht 2014, por bashkimi i tyre ligjor zgjati vetëm 25 muaj.

Dyshja kanë luftuar për kujdestarinë e gjashtë fëmijëve të tyre, megjithëse dy më të mëdhenjtë Maddox dhe Pax – tani nuk janë më të mitur (të tjerët janë Zahara, 17; Shiloh, 16; dhe binjakët; Vivienne dhe Knox, 14 vjeç).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat