Ekipi i Gwyneth Paltrow ofron ‘trajtime’ të sigurisë në gjykatë

Mediale Vip

Ekipi i Gwyneth Paltrow ofron ‘trajtime’ të sigurisë në gjykatë

Më: 24 mars 2023 Në ora: 06:54
Gwyneth Paltrow dhe Terry Sanderson

Gjykatësi ka refuzuar një ofertë nga ekipi ligjor i aktores Gwyneth Paltrow për të “sjellë rregulla” për sigurinë e sallës së gjyqit në gjykimin e saj në Utah të ShBA-së.

Kërkesa e pazakontë shkaktoi një kundërshtim në sallën e gjyqit, duke bërë që gjyqtari të thoshte “faleminderit, por jo faleminderit”.

Paltrow akuzohet se shkaktoi një përplasje që la të tronditur mjekun e syrit në pension, Terry Sanderson, 76 vjeç.

Ai po kërkon 300,000 dollarë si dëmshpërblim. Ajo mohon fajin për aksidentin në shkurt 2016.

Përpara dëshmisë në ditën e tretë të gjyqit civil të 50-vjeçares, fituese e çmimit Oscar në Park City, avokati i saj Steve Owens tha: “Sigurimi privat për klientin tim donte të sillte trajtime për përmbaruesit për sa i dobishëm ishin ata”.

“Pra, unë doja ta bëja atë në mënyrë transparente dhe të shikoja nëse ka ndonjë kundërshtim”, shtoi ai.

Avokatët e Sanderson kundërshtuan me shpejtësi, duke bërë që gjyqtari Kent Holmberg të thoshte: “OK, ka një kundërshtim, prandaj faleminderit, por jo faleminderit”.

Por ai tha se secila palë mund “të vendosë ta bëjë këtë më vonë” nëse dëshiron.

Gjatë procedurave të së enjtes, vajza e paditëses, Polly Sanderson-Grasham, tha se babai i saj kishte qenë njeri që dilte dhe i angazhuar përpara aksidentit të tij me ski, por tani “axhitohet” dhe është “lehtë i frustruar”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat