Kështjella Pepshi nuk ndalet në Zvicër, nxjerr në treg Albumin e parë

Mediale Vip

Kështjella Pepshi nuk ndalet në Zvicër, nxjerr në treg Albumin e parë

Më: 29 maj 2023 Në ora: 12:50
Keshtjella Pepshi

Kështjella Pepshi (Miss Kosova Univers 2010) poltikanja, aktorja dhe tashmë këngetare, para pak ditësh ka lansuar Albumin e saj (Space in Time) që ka bere jehohnë në botën muzikore.

Kënga e Kështjelles Too Many Miles, e cilla u degjua dhe transmetua edhe në MTV, Europa..

Ju kujtojmë se zonjusha Kështjella Pepshi, në vitin 2010 u zgjodh Miss Kosova Univers duke prezantuar shtetin më të ri në Evropë, Republikën e Kosovës ne Miss Univers, ku u mbajt ne Las Vegas.

Ndërsa, ne vitin 2018 bukuroshja, modelja shqiptare dhe tash kengetarja zvicerane, Keshtjella Pepshi hodhi ne treg albumin e saj te parë: Too Many Miles, e cilla u degjua dhe transmetua edhe ne MTV, Europa. Nuk kalon vit qe nuk shkruajne madiat zvicerane per Keshtjellën (Politikerin, Model, Ex-Miss: Kështjella Pepshi aus Heimberg BE hat viele Talente. Jetzt will die gebürtige Kosovarin als Sängerin Erfolge feiern) jo vetem si shembull integrimi por edhe si një femër e suksesshme shqiptaro-zvicerane, per te cilen krenonen jo vetem shqiptaret por edhe zviceranët per te arriturat e saj, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Ne viti 2020 ne Kohe pandemie, lançoi kengen e dyte : Who Cares, kenge kjo qe u mireprit nga Radiot europiane, Keshtjella, perndryshe njihet si nje kengetare me nje Vokal dhe Interpretim te larte artistik, e cila pritet ta pushtojë tregun europian dhe botëror.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat