Taylor Swift u dhuron nga 100 mijë dollarë bonus personave që punuan për turneun e saj “Eras”

Mediale Vip

Taylor Swift u dhuron nga 100 mijë dollarë bonus personave që punuan për turneun e saj “Eras”

Më: 5 gusht 2023 Në ora: 23:12
Taylor Swift

Në prag të përfundimit të pjesës amerikane të turneut të saj jashtëzakonisht të suksesshëm “Eras”, Taylor Swift falënderoi një mori anëtarësh të ekipit që kanë punuar në rrugë me të – mes tyre, shoferët e kamionëve të turneut – me një bonus të madh.

Swift habiti stafin e kamionëve të turneut duke i dhënë çdo shofer kamioni një çek në shumën prej 100,000 dollarësh (90,700 euro), tha për CNN Michael Scherkenbach, themelues dhe CEO i Denverit, kompania e kamionëve Shomotion me bazë në Kolorado.

“Shomotion është një nga dy kompanitë e transportit të përdorura nga turneu. Kompania ime merret me transportin e skenës dhe strukturës, pothuajse skeletin ku gjithçka varet në vendin e koncertit”, tha ai.

Ndërsa Scherkenbach nuk pranoi të zbulonte se sa nga stafi i tij morën bonusin gjashtëshifror, ai tha se ishte një total prej gati 50 anëtarësh të ekuipazhit të kombinuar të kamionëve.

Shuma “bujare”, tha ai, e tejkalon shumë bonusin standard të pritur.

“Shuma tipike është 5,000 (4535 euro) deri në 10,000 dollarë (9 mijë euro) secili. Pra, kjo sasi e madhe është e pabesueshme”, u shpreh ai.

Por më shumë se kaq, Scherkenbach tha se kjo është një shumë parash “që ndryshon jetën”.

“Këta burra dhe gra, ata jetojnë në rrugë. Ata flenë ditën dhe punojnë gjithë natën. Është një detyrë rraskapitëse. Ata lënë familjet e tyre, fëmijët e vegjël për javë të tëra. Për turneun e Taylor, ata kanë qenë larg shtëpisë për 24 javë”, shtoi ai.

Scherkenbach tha se shoferët e tij ishin të habitur kur u thirrën në atë që ata mendonin se ishte një takim rutinë prodhimi të hënën. Ishte çdo gjë përveç kësaj.

Pastaj babai i Swift, Scott Swift, bëri një vizitë të papritur.

“Familja Taylor është gjithmonë e pranishme dhe e sjellshme me drejtuesit tanë, por Scott në përgjithësi nuk e drejton takimin. Scott mbajti një fjalim duke thënë se ai e kishte diskutuar këtë me Taylor dhe ata menduan se ishte e drejtë që të gjithë të merrnin një bonus. Taylor këmbënguli që t’i shkruante një shënim me dorë çdo shoferi dhe shtoi një vulë dylli në zarf me monogramin e saj”, tha Scherkenbach.

Çdo zarf tregonte shumën e bonusit. “Shoferët nuk donin të ishin tepër të pasjellshëm dhe ta shikonin atë. Por njëri shikoi dhe mendoi se thoshte 1,000 dollarë, një shofer tjetër e pa atë si 10,000 dollarë dhe më pas i treti tha ‘Epo kjo duhet të jetë një shaka”, tha Scherkenbach.

Përveç stafit të tij, Scherkenbach tha se anëtarët e tjerë të ekuipazhit të turneut, përfshirë ata në video, audio dhe ndriçim, morën gjithashtu bonuse.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat