Pas suksesit në Amerikë, filmi i koncertit të Taylor Swift “The Eras Tour” do të shfaqet edhe në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë muajin e ardhshëm

Mediale Vip

Pas suksesit në Amerikë, filmi i koncertit të Taylor Swift “The Eras Tour” do të shfaqet edhe në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë muajin e ardhshëm

Më: 27 shtator 2023 Në ora: 07:33
Taylor Swift

Filmi i koncertit të Taylor Swift “The Eras Tour” do të ketë premierë në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë muajin e ardhshëm pas suksesit të tij në Amerikë.

Pas kërkesës rekord për shfaqjen e filmit, grupi ODEON Cinema dhe Vue zbuluan se filmi do të shfaqet edhe në Evropë.

Biletat tani kanë dal në shitje në Mbretërinë e Bashkuar, Irlandë, Suedi, Finlandë , Norvegji, Spanjë , Itali , Gjermani dhe Portugali dhe lëshimi është planifikuar për 13 tetor.

Shfaqja e parë fillon më 13 tetor, filmi i koncertit do të shfaqet në kinema të shumta të enjten, të premten, të shtunën dhe të dielën për të përmbushur kërkesën e parashikuar.

Koncerti historik ishte një fenomen gjatë pjesës së parë të turneut të tij në SHBA dhe pjesa e turneut në Mbretërinë e Bashkuar dhe atë evropiane do të nisë më 9 maj 2024 në Paris dhe do të përfundojë më 17 gusht 2024 në Londër.

Tifozët në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropën tani do të jenë në gjendje të shohin përvojën e jashtëzakonshme të turneut në ekranin e madh në të njëjtën kohë me fansat në SHBA, Kanada dhe Meksikë , përpara se vetë turneu të arrijë në kontinent.

Lëshimi i biletave në SHBA, Kanada dhe Meksikë vendosi një rekord të ri në kompaninë mëmë të ODEON, AMC, pasi ajo bëri 26 milionë dollarë të ardhura nga shitja e biletave.

ODEON dhe Vue presin një kërkesë të ngjashme të lartë për këtë përvojë kinematografike.

“Turneu, në të cilin Taylor kalon nëpër hite nga karriera e saj 17-vjeçare, është në rrugën e duhur për të bërë një bruto të parashikuar prej 2.2 miliardë dollarësh vetëm në shitjet e biletave në Amerikën e Veriut”, raportoi më parë TIME .

Sipas TIME, analistët e industrisë thanë se turneu fitimprurës i interpretueses duhet të kalojë 1 miliard dollarë të ardhura deri në mars të vitit 2024, kur ajo është planifikuar të jetë jashtë shtetit.

Shifrat do ta bëjnë atë turneun më fitimprurës ndonjëherë, duke tejkaluar 939 milionë dollarët që Elton John bëri në turneun e tij “The Farewell Yellow Brick Road”, sipas gazetës.

Karriera e Taylorit vazhdon të rritet, por në jetën e saj private thuhet se është duke u shoqëruar me Kansas City, Travis Kelce.

Ata me sa duket kanë kaluar kohë së bashku për muaj të tërë përpara se të shiheshin së bashku në publik për herë të parë të dielën.

Ylli i popit mbështeti fillimin sportiv pasi ekipi i tij mundi Chicago Bears, dhe më pas shijuan një darkë së bashku, por thuhet se ishte vetëm takimi i tyre më i profilit të lartë deri më tani.

Burime me njohuri të drejtpërdrejta për çiftin pohuan për TMZ të hënën se të dy kanë qëndruar bashkë ‘disa herë’ gjatë muajve të fundit.

Nuk është e qartë saktësisht se kur të dy filluan të takoheshin, por Travis kishte zbuluar në podcast-in e tij New Heights në korrik se ai kishte shpresuar të prezantohej me Taylor kur ai ndoqi një nga koncertet e saj në Eras Tour.

Taylor përforcoi miqësinë në ndeshjen e së dielës kur mbërriti vetëm – përveç truprojave të saj të zakonshme – për të brohoritur për Travis nga një ulëset e stadiumit.

Duket se ajo po shkon drejt një marrëdhënieje më të hapur me Travis tani, megjithëse burimet theksuan gjithashtu se të dy nuk po takohen ‘zyrtarisht’.

Një tjetër shenjë se Taylor ylli i Kansas City Chiefs po afrohet më shumë ishte se ajo takoi prindërit e tij në ndeshjen e së dielës.

Krijuesi i hitit mund të shihej duke brohoritur për Travis ndërsa qëndronte pranë nënës së tij Donna, dhe babai i Travis, Ed ishte gjithashtu i pranishëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat