Swift zbulon se kush e frymëzoi për këngën ‘Sweet nothing’

Mediale Vip

Swift zbulon se kush e frymëzoi për këngën ‘Sweet nothing’

Më: 1 dhjetor 2023 Në ora: 21:20
Taylor Swift

Taylor Swift po lë të kuptohet për kuptimin e një prej këngëve të saj në albumin Midnights!

Fillimisht u besua se kënga e dashurisë e Taylor më 2022, “Sweet Nothing”, ka të bëjë me marrëdhënien e saj me ish të dashurin e saj, Joe Alwyn.

Megjithatë, thjesht mund të ketë pasur një frymëzim tjetër për atë këngë. Këngëtarja pëlqeu një postim në platformën X në lidhje me një teori që përfshin një çift tjetër të famshëm.

Këngëtares i pëlqeu një cicërimë e vjetër nga tetori 2022 që krahasonte një citim të Paul McCartney me një tekst në “Sweet Nothing”.

Duke folur për marrëdhënien e tij me ish-gruan Linda McCartney, Paul tha: “Unë do të kthehesha nga vrapimi me një poezi për të ndarë dhe duke dëgjuar Lindën të thoshte: “Çfarë mendjeje”.

Në këngën e saj romantike Midnights, Taylor këndon: “Rrugës për në shtëpi / Unë shkrova një poezi / Ti thua, “Çfarë mendjeje” / Kjo ndodh gjatë gjithë kohës”.

Me siguri duket se ka një lidhje atje. Gjatë gjithë karrierës së saj, Taylor ka qenë e hapur për dashurinë e saj për Paulin, kështu që teoria ka kuptim!

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat