Vdes në moshën 49-vjeçare aktori i “Star Trek”, Kenneth Mitchell

Mediale Vip

Vdes në moshën 49-vjeçare aktori i “Star Trek”, Kenneth Mitchell

Më: 25 shkurt 2024 Në ora: 21:16
Kenneth Mitchell

Kenneth Mitchell, një aktor që u shfaq në “Captain Marvel” dhe një serial “Star Trek”, ka vdekur.

Aktori, i cili ishte 49 vjeç, u diagnostikua me ALS – e njohur gjithashtu si sëmundja e neuroneve motorike – pesë vjet e gjysmë më parë.

Familja e tij tha në një deklaratë në Instagram se Mitchell ishte “një vepër arti frymëzuese për të gjitha zemrat që ai preku”.

Mitchell u shfaq në një sërë shfaqjesh dhe filmash televizivë, duke përfshirë “Captain Marvel”, në të cilin ai luajti babanë e personazhit titullar, Joseph Danvers.

I lindur në Toronto, Kanada, Mitchell ishte i martuar me aktoren Susan May Pratt dhe dyshja kishin dy fëmijë së bashku.

Ai zbuloi se vuante nga ALS në një intervistë me revistën People në vitin 2020 dhe tha se kishte përdorur një karrocë me rrota.

Në një postim në Instagram, familja e tij e nderoi atë si “një shpresë-kërkues, ëndërrimtar, futbollist, shëtitës plazhi, përqafues ariu… dhe më shumë se çdo gjë tjetër, një baba krenar”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat