Calvin Harris: Sapo të mbushë 50 vjeç, nuk do të jem më DJ

Mediale Vip

Calvin Harris: Sapo të mbushë 50 vjeç, nuk do të jem më DJ

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 14:33
Calvin Harris

Ditët e Calvin Harris si DJ janë të numëruara. Pasi mbushi 40 vjeç muajin e kaluar, DJ dhe muzikanti skocez zbuloi në një intervistë në programin radiofonik Capital Dance se me siguri do të vazhdojë të jetë DJ vetëm për 10 vitet e ardhshme të jetës së tij.

“Gjithmonë kam thënë se kur të jem mbi 50 vjeç, nuk e shoh veten ende DJ, o burrë”, ka zbuluar fituesi i Grammy-t, të cilit drejtuesi i është përgjigjur duke vënë në dukje DJ të famshëm britanik Carl Cox, i cili është ende aktiv në 61.

“Është një lloj i caktuar DJing,” shpjegoi Harris, duke shtuar: “Në anën më komerciale, bëhet pak…pak e dyshimtë . “

Më pas ai foli se si planifikon të ndryshojë karrierën e tij pasi të largohet përfundimisht nga kuvertët e DJ-ve. “Mendoj se më mirë do të jem në studio duke bërë melodi, si producentët fantazmë”, shtoi ylli, i cili qëndron pas hiteve si “We Found Love” e Rihanna-s dhe “One Kiss” e Dua Lipës.

“Unë mendoj se këtu është pjesa më e madhe e talentit tim, duke i bërë këngët të tingëllojnë mirë”, tha Harris. “Kështu që unë do të doja të bëj që regjistrimet e njerëzve të tjerë të tingëllojnë mirë.”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat