Rihanna rrëfen se pse refuzoi të blinte rroba për shtatzëna kur ishte në pritje të ëmbël

Mediale Vip

Rihanna rrëfen se pse refuzoi të blinte rroba për shtatzëna kur ishte në pritje të ëmbël

Më: 18 prill 2024 Në ora: 22:28
Rihanna

Rihanna ka rrëfyer për BBC se i ka pëlqyer rivendosja e rregullave për modën si nënë, duke thënë se “refuzoi të blinte rroba për shtatzëni”.

“Unë iu afrova si çdo gjë që bëj me modën”, tha ajo. “Unë thjesht dua t’i bëj gjërat sipas mënyrës sime dhe gjithmonë t’i ndryshoj dhe të vendos kthesën time në të. Mendoja që çdo gjë që më përshtatej do të funksiononte dhe kjo më bëri të sfidoja veten të bëhesha e zgjuar me stilin.”

Rihanna ka dy djem me reperin A$AP Rocky – RZA Athelaston Mayers, i lindur në 2022 dhe Riot Rose Mayers, i lindur në vitin 2023.

E pyetur për stilin e saj në dy vitet e fundit, ajo tha:

“Me shtatzëninë e parë munda të vishja taka gjatë gjithë periudhës, por me të dytën, kisha një fëmijë, një bark, ishte dimër dhe kisha një çantë për bebe me vete, kështu që unë thashë, “Taka? ndoshta jo!” Pastaj u rehatova shumë pasi linda fëmijën tim të dytë dhe isha me rrobdishan, pizhame dhe pulovra. Tani po interpretoj përsëri [live] dhe po shijoj rrobat e mia.”

Këngëtarja shtoi se vetëm javët e fundit ka pasur “një rizbulim” të vetes, pasi është fokusuar në rritjen e dy fëmijëve nën dy vjeç.

“Të jem në gjendje t’i lejoj vetes mendërisht të kem atë hapësirë për t’iu afruar dollapit tim dhe për të krijuar gjëra – pasi jam bërë me fëmijë… kjo bën diçka për ty si grua dhe si nënë, dhe kjo është me të vërtetë e rëndësishme,” tha ajo.

Shumë nga dukjet e Rihanna-s, si gjatë dhe pas shtatzënisë, janë cilësuar si “të arritshme” për shkak të përdorimit të veshjeve të përditshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat