Chris Hemsworth do të nderohet me një yll në “Walk of Fame”

Mediale Vip

Chris Hemsworth do të nderohet me një yll në “Walk of Fame”

Më: 20 maj 2024 Në ora: 11:23
Chris Hemsworth

Chris Hemsworth po merr një yll në “Walk of Fame” në Hollywood të enjten.

Dhoma e Tregtisë e Holliwood-it zbuloi se po nderonin aktorin e Thor, 40 vjeç, për kontributin e tij të jashtëzakonshëm në filma.

Hemsworth do të marrë yllin e 2781-të në shiritin e famshëm që ndodhet në Bulevardin Hollywood, shkruan DailyMail.

Folësit në një ceremoni për të nderuar yllin austriak janë regjisori i “Mad Max: Furiosa”, George Miller dhe bashkë-ylli i Chris “The Avengers”, Robert Downey Jr.

“Hollywood Walk of Fame” është një atraksion i njohur ndërkombëtarisht në trotuar në Los Angeles dhe përmban yje të ngulitur me emra të famshëm të nderuar për arritjet e tyre në industrinë e argëtimit.

Disa aktorë të tjerë të Australisë dhe Zelandës së Re janë vlerësuar me një yll, duke përfshirë Nicole Kidman, Eric Bana, Russell Crowe, Cate Blanchett dhe Simon Baker. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat