Paris Fury ishte ‘shumë e mërzitur’ nga gjashtë fjalët e para që Tyson Fury i tha kur u takuan për herë të parë

Mediale Vip

Paris Fury ishte ‘shumë e mërzitur’ nga gjashtë fjalët e para që Tyson Fury i tha kur u takuan për herë të parë

Më: 22 maj 2024 Në ora: 21:54
Gruaja e Tyson Fury, Paris Fury

Gruaja e Tyson Fury, Paris Fury, ka treguar për ndërveprimin e tyre të parë mjaft interesant me njëri-tjetrin, kur të dy ishin ende adoleshentë.

Paris nuk ishte e pranishme për ndeshjen e Furyt me Oleksandr Usyk në Arabinë Saudite të shtunën, ku Fury pësoi humbjen e tij të parë në karrierë përmes një vendimi të ndarë nga gjyqtarët.

Megjithatë, ajo i tha Furyt se e donte “më shumë se kurrë”, duke i premtuar atij se “nuk do të mungojë kurrë në anën tënde në një ndeshje përsëri. Edhe pse nuk mund të isha atje, do të doja të isha”.

Çifti janë të martuar që nga viti 2008 dhe kanë shtatë fëmijë së bashku, katër djem dhe tre vajza. Pavarësisht se kanë vazhduar të kenë një marrëdhënie shumë të lumtur dhe të dashur, Paris ka treguar më parë për ndërveprimin e tyre të parë pak të sikletshëm ku Tyson e ‘shqetësoi’ atë.

“E vetmja gjë që e mbaj mend qartë që ai tha ishte: ‘Dukesh si një kukull Sindy’ dhe më shqetësoi shumë sepse Sindy është një kukull Barbie e dorës së dytë”, ka thënë më parë Paris për gazetën The Mirror.

“Ajo që mbaj mend është që mendova, ‘Kush është ky plak që po më prezanton?’ Ai kishte mjekër të plotë dhe ishte i ndërtuar si një makinë”, vijoi Paris. “Ne u takuam për herë të parë në një dasmë dhe më pas përsëri në ditëlindjen time të 16-të. Edhe pse nuk mund ta besoja që ai ishte vetëm një vit më i vjetër se unë (mendoja se ishte rreth 25 vjeç kur e pashë për herë të parë!) Më pëlqeu që në fillim – ai ishte aq ndryshe nga djemtë e tjerë”, tha gruaja e boksierit.

“Ai më kërkoi të dilja me të shumë herë para se të pranoja! Ishte një çështje e madhe që ai do të ishte i dashuri im i parë”, tha ajo.

“Ndeshja jonë e parë ishte për të parë King Kong në kinema dhe më vonë mësova se ai u kishte thënë prindërve të tij pas saj se do të martohej me mua”, kishte rrëfyer Paris.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat