Ali Demë Dërvishaj

Perkujtime

E diel, 21 korrik 2024

Ali Demë Dërvishaj

Më: 24 maj 2023 Në ora: 16:04
Ali Demë Dërvishaj

Vitet që kalojnë nuk arrijnë ta shuajnë dashurinë dhe mallin që kemi për ty.

Asgjë dhe askush nuk mund ta zëvendësojë mungesën tënde.

Shkuarja jote në amshim na la plagë të thella që koha nuk mundi t’i shërojë.

Emri yt na bënë krenarë ngado që shkojmë dhe kjo krenari na shtynë të ecim përpara me kokën lart.

I përjetshëm do të mbetet kujtimi për ty.

Të përkujton: Vajza Vasfija me familje, si dhe mbarë familja Mazrekaj e Dërvishaj nga Kosova e diaspora

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat