Komuna njoftoi për përfundimin e testimit të unazës njëkahëshe në Prishtinë

Prishtina

Komuna njoftoi për përfundimin e testimit të unazës njëkahëshe në Prishtinë

Më: 24 prill 2022 Në ora: 17:46
Komuna njoftoi për përfundimin e testimit të unazës njëkahëshe në Prishtinë

Testimi i unazës njëkahëshe ka përfunduar. Komuna e Prishtinës kishte njoftuar më herët se ky testim do të përfundonte në orën 17:00.

Komuna i ka falënderuar qytetarët për durimin dhe ndihmën gjatë këtyre dy ditëve testuese.

“Do t’i analizojmë të dhënat e marra gjatë kësaj fundjave dhe do ju informojmë për hapat e mëtutjeshëm!”, ka njoftuar Komuna në Facebook.

Ky testim është planifikuar t’i shërbejë kryetarit të Prishtinës për ta menduar një plan efektiv për lehtësimin e trefikut në Prishtinë.

Shumë qytetarë janë ankuar, ndërsa Komuna e Prishtinës ka testuar tashmë shumë rrugë duke i shndërruar në njëkahëshe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat