Vërshime në rrugën “Muharrem Fejza” pas reshjeve të shiut

Prishtina

Vërshime në rrugën “Muharrem Fejza” pas reshjeve të shiut

Më: 29 gusht 2022 Në ora: 15:50
Ilustrim

Reshjet e shiut kanë shkaktuar vërshime në disa rrugë të Komunës së Prishtinës.

Me një situatë të tillë janë përballur banorët e rrugës “Muharrem Fejza” dhe rrugës “Ukshin Kovaçica” në lagjen Mati 1 në Prishtinë.

Në pamjet e dërguara nga një banor i kësaj lagje, shihen vërshimet që janë shkaktuar si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut sot.

Kujtojmë se kjo lagje dhe rrugët lidhëse të saj përballen me probleme të tilla sa herë që ka reshje shiu, gjë që shpesh ka shkaktuar edhe dëme materiale në këtë lagje

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat