Rruga “Ukshin Hoti” do të bëhet me katër korsi në 2023-ën

Prishtina

Rruga “Ukshin Hoti” do të bëhet me katër korsi në 2023-ën

Më: 31 dhjetor 2022 Në ora: 17:46
Rruga “Ukshin Hoti”

Rruga “Ukshin Hoti” në kryeqytet do të bëhet me katër korsi, nga dy sa janë aktualisht.

Kjo rrugë fillon nga ndërtesa “Rilindja” e zgjat deri në kryqëzimin që lidh Pejtonin me Lakrishten, afër objektit “Ramiz Sadiku”.

Realizimi i këtij projekti sipas drejtorit të shërbimeve publike, Ilirik Musliu, do të nisë në mars të vitit 2023, dhe përfshihet lirimi i hapësirave publike anash rrugëve.

Po ashtu sipas tij, në qershor të po këtij viti do të vinë edhe 30 autobusë të rinj, të cilët do të përdoren nga “Trafiku Urban”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat