Rruga “Xhorxh Bush” në kryeqytet hapet nesër, trafiku urban del me njoftim

Prishtina

Rruga “Xhorxh Bush” në kryeqytet hapet nesër, trafiku urban del me njoftim

Më: 12 janar 2023 Në ora: 22:52
Rruga “Xhorxh Bush”

Rruga “Xhorxh Bush” në kryeqytet do të hapet nesër.

Kështu njoftoi Trafiku Urban në Prishtinë, përmes një postimi në “Facebook”.

Njoftimi i plotë:

Njoftim,

Njoftohen qytetarët se nga data 13.01.2023 do të rikthehet qarkullimi i autobusëve në linjat: 1,3 dhe 4 sipas rendit të udhëtimit të mëparshëm në drejtim të rrugës "Xhorxh Bush".

Autobusët përgjatë sheshit "Xhorxh Bush" do të lëvizin me shpejtësi të kufizuar në 20 km/h.

Ndërsa linjat 1A dhe 7C do të vazhdojnë sipas rendit të udhëtimit të tanishëm.

#trafikurban #bus #komunaeprishtines #prishtina

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat