“Najada Çomo dhe Tritan Kalo do i vënë dinamitin”/ Rama lajmëron shembjen e godinës së Infektivit

Shqipëria

“Najada Çomo dhe Tritan Kalo do i vënë dinamitin”/ Rama lajmëron shembjen e godinës së Infektivit

Më: 25 dhjetor 2020 Në ora: 13:55
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitë në spitalin Infektiv, ku u dhuroi luleve mjekëve që janë në frontin e luftës me Covid-19. Nga Infektivi, Rama bëri të ditur se kjo godinë do të shembet vitin tjetër për t’i lënë vendin të resë.

“Mesa duket kjo godina do e mbyllë në mënyrë të lavdishme, se pas kësaj lufte do bëhet godina e re”, tha kryeministri Rama.

Ndërsa, ministrja Ogerta Manastirliu theksoi: “Me miratimin e kredisë së BB tashmë Infektivi është përfshirë në planin tonë për tu rindërtuar me standardet më të mira. Kështu, vitin tjetër, duke shpresuar që pandemia të mos ketë këtë kurbën e madhe e mos ketë këtë përballje me infeksionet e rritura e vaksina do lehtësojë, por kjo s’do të thotë që s’do e kemi armikun e padukshëm prezent deri sa të kthehemi në normalitet që të gjithë presim”.

Shefi i qeverisë bëri dhe batuta kur tha se do jenë dy profesorët e Infektivit, Najada Çomo dhe Tritan Kalo qe do i vënë dinamitin godinës.

“Mbyllja e luftës do jetë me ceremoni, profesoresha me profesorin me sustat në dorë për t’i vënë dinamitin kësaj e për të filluar ndërtimin që është një nga pjesëve të fundit të gjithë rindërtimit të QSUT“, tha Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat