Safet Bajri kërkon lirim të parakohshëm, Gjykata e Tiranës shpall mos kompetencë

Shqipëria

Safet Bajri kërkon lirim të parakohshëm, Gjykata e Tiranës shpall mos kompetencë

Më: 30 dhjetor 2020 Në ora: 16:39
Safet Bajri

Safet Bajri, i konsideruar si kreu i një grupi kriminal në qytetin e Shkodrës, kërkon të lirohet nga qelia.

Për këtë rast, Gjykata e Tiranës ka shpallur moskompetencë dhe ia ka dërguar dosjen Gjykatës së Fierit.

Safet Bajri është duke vuajtur një dënim prej 9 vitesh burg, pasi gjykata e Shkodrës vendosi të njohë vendimin e një gjykate në Belgjikë.

Image
Vendimi

Ky ishte vendimi i Gjykatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat