Bora në Tropojë dëmton linjat elektrike, probleme me energjinë në disa fshatra

Shqipëria

Bora në Tropojë dëmton linjat elektrike, probleme me energjinë në disa fshatra

Më: 8 janar 2021 Në ora: 11:52
Tropojë

Disa fshatra në Tropojë po hasin probleme me  furnizimin e energjisë elektrike.

Bëhet fjalë për fshatrat Dragobi Valbonë, Kërrnajë, Myhejan dhe Shipsan.

Problemet vijnë si rezultat i dëmtimit të linjave elektrike nga bora dhe akulli.

Në Tropojë në lartësitë mbi 800 m ka një trashësi bore që arrin deri në 50 cm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat