Seanca gjyqësore për gjyqtaren Enkelejda Hoxha dhe mjekun Edvin Prifti, kërkojnë ndryshimin e masës së sigurisë

Shqipëria

Seanca gjyqësore për gjyqtaren Enkelejda Hoxha dhe mjekun Edvin Prifti, kërkojnë ndryshimin e masës së sigurisë

Më: 2 mars 2021 Në ora: 16:14
Gjyqtarja Enkelejda Hoxha

Gjykata e Posaçme e Apelit mbylli shqyrtimin e ankimeve për dosjen e Krujës dhe mjekun Edvin Prifti dhe vendimin do ta shpallë në orën 15:45.

Gjatë seancës, avokatët kanë kërkuar ndryshim të masës së sigurisë. Avokati gjyqtares argumentoi se masa ndaj saj duhet të jetë më e butë, kjo për shkak se është nënë e dy fëmijëve dhe ka nevojë për përkujdesjen e saj. Edhe avokati i mjekut Prifti duke mohuar akuzat ka kërkuar ndryshim të masës së sigurisë.

Nga ana tjetër Prokuroria e Posaçme i ka qëndruar të njëjtës kërkesë si në Shkallë të Parë, atë të vazhdimit të masave arrest në burg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat