Jupi: Programi i PD-së për artin do ta ndryshojë tërësisht realitetin e artit dhe kulturës

Shqipëria

Jupi: Programi i PD-së për artin do ta ndryshojë tërësisht realitetin e artit dhe kulturës

Më: 22 mars 2021 Në ora: 22:42
Taulanda Jupi

Në PolitikOn, profesoresha Taulanda Jupi u shpreh se programi i PD-së për artin do ta ndryshojë tërësisht realitetin e artit, kulturës dhe trashëgimisë kulturore në vend.

Jupi: Programi i PD-së për artin do ta ndryshojë tërësisht realitetin e artit, kulturës dhe trashëgimisë kulturore. Do të sjellë një ndryshim total në fushën e artit dhe kulturës, si dhe një ndikim në ekonominë e Shqipërisë. Unë nuk nxjerr detaje nga programi që do të dalë sepse nuk jemi këtu për këtë qëllim.

Një pjesë të shoqërisë civile e luajnë shoqatat këtu dhe një pjesë e mirë janë të shituara. Janë vrarë shumë gra dhe nuk kemi reagime nga këto organizata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat