Rama: Qysh në 1930 është kërkuar ndërtimi i rrugës së Lumit të Vlorës, por vetëm qeveria jonë e bëri

Shqipëria

Rama: Qysh në 1930 është kërkuar ndërtimi i rrugës së Lumit të Vlorës, por vetëm qeveria jonë e bëri

Më: 11 prill 2021 Në ora: 20:48
Edi Rama

Kryeministri Rama përmes një postimi në Facebook ka publikuar një letër ku një përfaqësi e komunitetit i kërkonte Ahmet Zogut ndërtimin e rrugës së Lumit të Vlorës.

Sipas tij, banorët e të tërëve me radhë dhe të tërë pa përjashtim ua premtuan, por premtimi u mbajt vetëm prej qeverisë së tij.

Rama: Qysh në 1930 është kërkuar ndërtimi i rrugës së Lumit të Vlorës, por vetëm qeveria jonë e bëri

Rama: Kur në vitin 1930 një përfaqësi e komunitetit i kërkonte Ahmet Zogut ndërtimin e rrugës së Lumit të Vlorës, të cilën banorët ua kërkuan të tërëve me radhë dhe të tërë pa përjashtim ua premtuan, por premtimi u mbajt vetëm prej qeverisë sonë.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat