Denoncimi te Berisha/ Gjimnazistët nxirren nga mësimi për takimet e Ramës: “Nuk ka mungesa për pjesëmarrësit”

Shqipëria

Denoncimi te Berisha/ Gjimnazistët nxirren nga mësimi për takimet e Ramës: “Nuk ka mungesa për pjesëmarrësit”

Më: 13 prill 2021 Në ora: 10:45
Foto

Gjimnazistë që lenë mësimin për të marrë pjesë në takimet elektorale të kryeministrit Edi Rama.

Denoncimin e bën një i ri përmes Facebook-ut të ish kryeministrit Sali Berisha.

Organizatori i siguron të rinjtë që telefonon se nuk do ketë probleme nga shkolla pasi për pjesëmarrësit ka leje.

“Gjimnazistët i heqin nga mësimi per takim me Humbës Ramën në Librazhd! Dëgjoni audion dhe lexoni mesazhin e qytetarit dixhital”, shkruan ish kryeministri Berisha.

“Mirembrëma dr. Sot anetare te FRESSH Librazhd kanë marrë në telefon gjimnazistë e ju kanë thënë që nesër vjen Rama dhe ju presim në qendër. Më jepni emri t’ju shkruaj në lita e mos marrësh mungesë. Unë e bëra video dhe po ta dërgoj ty“, shprehet qytetari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat